Analiza BTC 31.10.2015

By | niedziela, 1 listopada 2015 Napisz komentarz

Pomimo trudności w analizowaniu kryptowalut, o których wspominałem we wpisie, para BTC/USD bardzo dobrze wypełniła scenariusz, który przedstawiałem w dotychczasowych analizach (patrz post gdzie pisałem o wędrówce ceny w okolice 325 USD).

Przyjrzyjmy się bieżącej sytuacji.

Na załączonym wykresie zostały naniesione najważniejsze według mnie poziomy cenowe. Obecnie cena powinna zmierzać w okolice strefy podaży nr 1. Także jest jeszcze trochę miejsca na wędrówkę na północ :) Trzeba jednak pamiętać, że może minąć sporo czasu nim ten poziom zostanie osiągnięty.

BTCUSD - wykres dzienny


W mojej ocenie wszystko zależy od tego, czy wytrzyma strefa popytu nr 1. Jeżeli poziom ten zostanie przełamany, to cena może znacząco spaść, nim osiągnie obecny poziom docelowy - czyli strefę podaży 1.

Ponadto z punktu widzenia kupującego, niepokojąca jest następująca sytuacja przedstawiona na wykresie numer 2: mianowicie cena wędrując w górę, nie pozostawiła za sobą zbyt wielu stref popytu, co zazwyczaj towarzyszy przy "zdrowym" trendzie wzrostowym. Także zalecam ostrożność, ponieważ spadek jeżeli do niego dojdzie, może być gwałtowny.

BTCUSD - wykres 4 godzinny

Podsumowując: poziom docelowy to okolice 330 USD, natomiast po drodze mogą nas czekać niespodzianki. Także każdemu zalecam ostrożność. Pamiętajmy: obserwujemy to co się dzieje z ceną i reagujemy, a nie idziemy w zaparte z naszymi przekonaniami :)


Pozdrawiam,
K.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: