API i aktualizacje

By | wtorek, 30 sierpnia 2016 Napisz komentarz

Pakiet aktualizacji oraz API giełdy dgtmarket.com ogłosić nadszedł czas!

Interfejs użytkownika

Zacznijmy od omówienia kilku widocznych z poziomu interfejsu użytkownika aktualizacji. Usprawniliśmy przede wszystkim wyświetlane kwoty, wyświetlane podczas składania oferty na giełdzie, jak również podczas wykonania przelewu wychodzącego. Nasza giełda zawsze dawała możliwość złożenia oferty, bądź wykonania przelewu za wszystkie pieniądze dostępne w portfelu, ale istniały pewne drobne błędy, które w przypadku niezerowej prowizji zmuszały do sięgnięcia po kalkulator... Od dzisiaj wykonywanie przelewów wychodzących z naszej platformy jest jeszcze prostsze! Kupno i sprzedaż Bitconów za maksymalną liczbę dostępnych środków również jest dziecinnie proste, ponieważ automatycznie uwzględniana jest prowizja. Żeby lepiej zobrazować te drobne, lecz istotne zmiany, spójrzmy na zrzuty ekranu poniżej.

Panelu Użytkownika giełdy, w sekcji Portfele widzimy przykładowy stan portfela PLN - suma śródków wynosi 645613,08246737 PLN. Natomiast na stronie głównej, w panelu składania ofert (rysunek poniżej niniejszego akapitu), pole DOSTĘPNE ŚRODKI pokazuje tylko 643672,03636069 PLN. Czy środki w jakiś nieprzewidziany sposób zniknęły? Czy użytkownik stracił ponad 1941 zł?! Nie! Pole DOSTĘPNE ŚRODKI tak naprawdę pokazuje maksymalną liczbę jednostek waluty, która zostanie wymieniona na walutę przeciwną - w tym przypadku maksymalną liczbę złotówek, które zostaną zamienione na bitcoiny. "Brakująca" część środków (równica pomiędzy kwotą widoczną w sekcji Portfele oraz kwotą widoczną w panelu składania ofert) stanowi wartość prowizji (w podanym przykładzie 0,3% - tj.  dokładnie taka jak po trzymiesięcznym okresie bezprowizyjnym)

Dostępne środki w panelu składania ofert wyświetlają tylko tę liczbę, która realnie może zostać zamieniona na walutę przeciwną

Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik nie musi wyciągać kalkulatora, aby kupić bitcoiny za maksymalną liczbę środków z uwzględnieniem prowizji - po prostu wystarczy kliknąć w wyświetloną liczbę!

Podobnie rzecz wygląda z przelewami wychodzącymi. O ile przelewy złotówkowe wykonywane są przez nas za darmo, o tyle na poczet przelewu bitcoinów pobieramy 0,0001BTC (aktualny cennik opłat i prowizji znajdziecie tutaj). Dlatego tutaj również pole Dostępne środki pokazuje różnicę "sumy środków" z sekcji Portfele, w Panelu Użytkownika i kosztu prowizji za wysłanie BTC.

Inne modyfikacje - ticker

Zmianom, nie wizualnym, ale w kwestii wyświetlanych danych, uległ nasz ticker (pasek na górze strony, wyświelający podstawowe informacje z giełdy, takie jak np. wolumen, aktualny kurs, zmiana kursu, itp.). Od teraz ticker wyświetla dane z ostatnich 24 godzin, a nie jak poprzednio - od północy czasu polskiego. Zmiana miała na celu głównie zwiększenie kompatybilności z największymi giełdami i ułatwienie życia użytkownikom poprzez ujednolicenie zwracanych danych z tym, jak to się dzieje w wielkim świecie!

API

Po wielu bojach mamy wreszcie przyjemność udostępnić API, do którego dokumentację można znaleźć pod adresem https://apidocs.dgtmarket.com. Odnośniki do dokumentacji widoczne są również w stopce głównej strony giełdy dgtmarket.com i w sekcji "Informacje".

Zrzut ekranu strony z dokumentacją API giełdy (https://apidocs.dgtmarket.com)
Zachęcamy do testów i zgłaszania nam swoich uwag, pomysłów i propozycji :) Żeby uzyskać dostęp do prywatnego API, należy wysłać nam e-maila z prośbą o aktywację dostępu... ale to wszystko jest w dokumentacji!

Pozdrawiamy serdecznie!
Zespół dgtmarket.com
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: