Zaćmienie Superksiężyca a kurs Bitcoina

By | poniedziałek, 28 września 2015 Napisz komentarz
Fazy całkowitego zaćmienia księżyca.  Tutaj zestawienie zdjęć dzisiejszego zaćmienia zrobionych aparatem kompaktowym Sony RX100.

Dzisiaj nad ranem, pomiędzy godziną 2.21, a 6.30, miało miejsce niecodzienne zjawisko - całkowite zaćmienie Księżyca znajdującego się w perygeum. Gdy Księżyc znajduje się w nabliższym Ziemi punkcie (perygeum) podczas swojej wędrówki po eliptycznej orbicie, jego tarcza staje się ponad 10% większa i 30% jaśniejsza, niż obserwowana na codzień. Księżyc w tej fazie nazywany jest Superksiężycem, a połączenie z całkowitym jego zaćmieniem nie jest wydarzeniem zbyt częstym - na następne musimy poczekać 18 lat, tj. do roku 2033.

Zanim jeszcze rozpoczęło się wchodzenie Superksiężyca w cień Ziemi, z lekkim przymrużeniem oka, a jednocześnie wielką ciekawością wrzuciliśmy na facebooka pytanie o wpływ tego zjawiska na kurs Bitcoina... ;)

Jeśli na niebie ma być całkowite zaćmienie Księżyca w jego perygeum... to wiedz, że coś się dzieje!

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać! Dwie długie świece na wykresie godzinowym pokazały właściwy kierunek, w którym kurs będzie podążać, tj. w górę! Nie był to może spektakularnie wielki wzrost, jednakże bardzo dobrze widoczny, co pokazuje poniższy obrazek:

Wzrost wartości kursu bitcoina w kulminacyjnych fazach całkowitego zaćmienia Księżyca.
Fakty nie kłamią! Znaleźliśmy dowód prawie naukowy, lecz na jego weryfikację musimy poczekać do 2033 r. Jesteśmy przekonani, że znowu zobaczymy równie duży wzrost. Mamy nadzieję, że ta uwaga będzie dla Was pomocna i, tak jak my, będziecie kupować wyłącznie "w dołkach" i sprzedawać tylko "na górkach" :D

A swoją drogą, warto było wstać i podziwiać to piękne zjawisko, które było doskonale widoczne gołym okiem. Najciekawszy był moment wchodzenia w cień Ziemi od ok 3.30, aż do całkowitego zaćmienia troszkę po godzinie 4. Później niestety pojawiły się chmury, które uniemożliwiły dalsze obserwacje.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: