Stanowisko dot. Bitcoin Cash

By | wtorek, 15 sierpnia 2017 Napisz komentarz

Szanowni Użytkownicy!

W związku z niedawnymi wydarzeniami związanymi z aktywacją SegWit oraz podziałem sieci, w wyniku którego powstała nowa kryptowaluta o nazwie Bitcoin Cash (BCH, oznaczane również skrótem BCC), pragniemy poinformować, że na platformie dgtmarket.com  w najbliższym czasie nie zostanie wprowadzona możliwość handlu walutą Bitcoin Cash (BCH).

Jako zwolennicy kryptowalut od wielu lat obserwujemy rozwój Bitcoina oraz walut alternatywnych i uważamy, że rozwiązanie problemu skalowalności Bitcoina wyłącznie poprzez zwiększanie rozmiaru bloków, w postaci w jakiej zostało to wprowadzone w Bitcoin Cash (8MB rozmiar bloku, brak SegWit) jest technologicznym krokiem wstecz. Istnieją inne waluty, które dużo wcześniej zapewniały większą liczbę transakcji on-chain, jak choćby Litecoin (LTC) czy DASH. Sam podział sieci i powstanie Bitcoin Cash nie jest również dobre z punktu widzenia PR, wprowadzając zamieszanie, szczególnie dla nowych użytkowników, którzy mogą mieć problem z mnogością pojawiających się "bitcoinów". Naszym zdaniem BCH powstało jako waluta spekulacyjna z inicjatywy kilku kopalni oraz giełd kryptowalut. Dlatego nie popieramy i nie wspieramy rozwoju Bitcoin Cash.

Pragniemy również poinformować, że użytkownicy, którzy w czasie hardforka i okresowej blokady wpłat/wypłat bitcoinów na naszej platformie posiadali dodatnie saldo BTC na naszej giełdzie, mogą wnioskować o otrzymanie właściwej liczby BCH. W tym celu prosimy o kontakt z obsługą techniczną poprzez e-mail ([email protected] lub [email protected]). Obecnie pracujemy nad wdrożeniem rozwiązania umożliwiającego ew. wypłaty Bitcoin Cash, natomiast w późniejszym czasie zostanie określony termin wypłat.

Z wyrazami szacunku
Zespół dgtmarket.comNowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: