Stanowisko dot. Bitcoin Cash

By | wtorek, 15 sierpnia 2017 1 komentarz

Szanowni Użytkownicy!

W związku z niedawnymi wydarzeniami związanymi z aktywacją SegWit oraz podziałem sieci, w wyniku którego powstała nowa kryptowaluta o nazwie Bitcoin Cash (BCH, oznaczane również skrótem BCC), pragniemy poinformować, że na platformie dgtmarket.com  w najbliższym czasie nie zostanie wprowadzona możliwość handlu walutą Bitcoin Cash (BCH).

Jako zwolennicy kryptowalut od wielu lat obserwujemy rozwój Bitcoina oraz walut alternatywnych i uważamy, że rozwiązanie problemu skalowalności Bitcoina wyłącznie poprzez zwiększanie rozmiaru bloków, w postaci w jakiej zostało to wprowadzone w Bitcoin Cash (8MB rozmiar bloku, brak SegWit) jest technologicznym krokiem wstecz. Istnieją inne waluty, które dużo wcześniej zapewniały większą liczbę transakcji on-chain, jak choćby Litecoin (LTC) czy DASH. Sam podział sieci i powstanie Bitcoin Cash nie jest również dobre z punktu widzenia PR, wprowadzając zamieszanie, szczególnie dla nowych użytkowników, którzy mogą mieć problem z mnogością pojawiających się "bitcoinów". Naszym zdaniem BCH powstało jako waluta spekulacyjna z inicjatywy kilku kopalni oraz giełd kryptowalut. Dlatego nie popieramy i nie wspieramy rozwoju Bitcoin Cash.

Pragniemy również poinformować, że użytkownicy, którzy w czasie hardforka i okresowej blokady wpłat/wypłat bitcoinów na naszej platformie posiadali dodatnie saldo BTC na naszej giełdzie, mogą wnioskować o otrzymanie właściwej liczby BCH. W tym celu prosimy o kontakt z obsługą techniczną poprzez e-mail ([email protected] lub [email protected]). Obecnie pracujemy nad wdrożeniem rozwiązania umożliwiającego ew. wypłaty Bitcoin Cash, natomiast w późniejszym czasie zostanie określony termin wypłat.

Z wyrazami szacunku
Zespół dgtmarket.comNowszy post Starszy post Strona główna

1 komentarz:

  1. Czesc, ja troche na inny temat - co sadzisz w inwestowanie kasy na kopanie krypto przez firmy, ktore maja wlasne koparki? Jezeli dobrze rozumiem zasade ich dzialania (zainteresowalam sie jedna, nowa polska firma), jest to cos na zasadzie dzielenia sie zyskiem. Nie trzeba od razu wplacac jakichs orgomnych kwot i to mnie najbardziej przekonuje. Miales kiedys z czyms takim do czynienia?

    OdpowiedzUsuń