Wydarzenia okiem dgtmarket. Grudzień 2014

By | piątek, 2 stycznia 2015 Napisz komentarz

W Nowym Roku życzymy wszystkiego najlepszego! Szczęścia, radości i samych sukcesów:) 

To takie krótkie, acz treściwe życzenia, a teraz zapraszamy do równie krótkiego podsumowania wydarzeń grudnia, zeszłego już, 2014 roku.

M$ + Bitcoin = <3

Spore wydarzenie w świecie Bitcoina. Komputerowy gigant - firma Microsoft - ogłosił akceptację płatności w bitcoinach. Posiadacze kont Microsoft mogą doładować swoje saldo bitcoinami i następnie kupić wybraną usługę albo oprogramowanie. Co dokładnie można kupić i jak wygląda cała procedura, opisane jest na blogu Microsoft. O tu: http://blogs.microsoft.com/firehose/2014/12/11/now-you-can-exchange-bitcoins-to-buy-apps-games-and-more-for-windows-windows-phone-and-xbox/

Haker i Blockchain.info

Blockchain.info - znany serwis oferujący eksplorator bloków oraz portfel online nie ustrzegł się przed złamaniem swoich zabezpieczeń przez hakera i utratą części środków użytkowników (267 bitcoinów). Całe szczęście johoe to dobry haker, któremu bardziej zależy na poprawie bezpieczeństwa, niż na kradzieży cudzych pieniędzy, i dlatego też oddał całą kwotę jak tylko upewnił się, że błąd w serwisie został naprawiony. Tym sposobem, tak jeszcze przedbożonarodzeniowo przywrócił wiarę w ludzi :)

Więcej informacji:
http://www.coindesk.com/good-samaritan-blockchain-hacker-returned-255-btc-speaks/

Druga licytacja majątku Silk Road

Niedawno można było kupić sporo bitcoinów (50 000;)) przejętych przez FBI podczas akcji zamknięcia Silk Road - okrytego złą sławą serwisu umożliwiającego kupno środków niedozwolonych (takie allegro, tylko z narkotykami, bronią, etc.), gdzie płatność dokonywana była z użyciem kryptowalut. Kto przegapił aukcję, będzie miał jeszcze szansę załapania się na kolejną transzę, gdyż FBI zajęło łącznie 173 000 BTC, z czego dotychczas sprzedano 80 000 BTC.

Więcej informacji:
http://cointelegraph.com/news/113049/winner-will-grab-50000-bitcoins-in-second-us-marshals-auction

Spadek trudności sieci

Ciekawa rzecz. Pierwszy od prawie dwóch lat spadek trudności obliczeniowej w sieci.

Troszkę szerzej na ten temat, na stronie bitcoin.pl:
http://bitcoin.pl/wiadomosci/techniczne/613-pierwszy-od-2-lat-spadek-trudnosci-sieci-bitcoin

Wykres trudności obliczeniowej sieci, jak również wykresy dotyczące innych ciekawych parametrów dostępne na stronie https://blockchain.info/charts

Kolejna afera bitcoinowa 

Właściwie może to i cieszyć, że ciągle coś się dzieje. Afera tu, afera tam. Żurnaliści mają o czym pisać, a że już sporo informacji znajduje się w sieci odnośnie "tej" sprawy, to ja już się silił nie będę i po prostu zalinkuję. Bo i po co mam mówić o kolejnym młodym człowieku, który postanowił pójść drogą na skróty. W sumie i tak skończyło się nienajgorzej.

Link do artykułu: http://bitcoin.pl/661-wyrok-w-glosnej-sprawie-charlie-shrema

Władze Brazylii o Bitcoinie

Władze Brazylii postanowiły przyjrzeć się Bitcoinowi i stwierdziły, że na razie (albo raczej jeszcze) nie zamierzają wprowadzać żadnych regulacji, ale jeśli będą takie regulacje wprowadzać, to na styl amerykański, tj. posiadane bitcoiny będzie trzeba zadeklarować i odprowadzić podatek jak od innych aktywów. Ale na razie brazylijscy użytkownicy kryptowalut mogą spać spokojnie.

http://bitcoin.pl/wiadomosci/prawo-i-polityka/660-senat-brazylii-bitcoin-na-tym-etapie-nie-wymaga-regulacji

Wykres kursu


W tym miesiącu kurs Bitcoina spadł (chlip chlip). Rajdu Świętego Mikołaja niestety nie było:/ W nowym roku oczekujemy Efektu stycznia ;)

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: